AB2390B1010
AB2390B1010
Part Number
AB2390B1010
Description
2390 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2390B1010.pdf
Delivery Services
AB2390B1010
Comments
    AB2390B1010 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency2.39GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.520" (38.61mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.600" L x 4.450" W (167.64mm x 113.03mm)