AB2405B539
AB2405B539
Part Number
AB2405B539
Description
2405 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
Data sheet
AB2405B539.pdf
Delivery Services
AB2405B539
Comments
    AB2405B539 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.25dB
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.405GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.063" (27.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)