AB2422B575
AB2422B575
Part Number
AB2422B575
Description
2422 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AB2422B575.pdf
Delivery Services
AB2422B575
Comments
    AB2422B575 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.422GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.530" (38.86mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension7.870" L x 4.050" W (199.90mm x 102.87mm)