AB2440B1163
AB2440B1163
Part Number
AB2440B1163
Description
2440 MHZ WIFI CAVITY BAND PASS F
Data sheet
AB2440B1163.pdf
Delivery Services
AB2440B1163
Comments
    AB2440B1163 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1.2dB
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.44GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.024" (26.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)