AB2442B1245
AB2442B1245
Part Number
AB2442B1245
Description
2442 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2442B1245.pdf
Delivery Services
AB2442B1245
Comments
    AB2442B1245 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth15MHz
    Frequency2.442GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.260" (32.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.583" L x 2.205" W (91.00mm x 56.00mm)