AB2450B1056
AB2450B1056
Part Number
AB2450B1056
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2450 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2450B1056.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB2450B1056
Comments
    AB2450B1056 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.45dB
    Bandwidth11MHz
    Frequency2.45GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.567" L x 2.362" W (116.00mm x 60.00mm)