AB2452B1092
AB2452B1092
Part Number
AB2452B1092
Description
WIFI CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2452B1092.pdf
Delivery Services
AB2452B1092
Comments
    AB2452B1092 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth12MHz
    Frequency2.452GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension10.071" L x 1.496" W (255.80mm x 38.00mm)