AB2458B724
AB2458B724
Part Number
AB2458B724
Description
2458 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2458B724.pdf
Delivery Services
AB2458B724
Comments
    AB2458B724 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth32MHz
    Frequency2.458GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.654" (42.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.457" L x 3.307" W (164.00mm x 84.00mm)