AB2593B765
AB2593B765
Part Number
AB2593B765
Description
2593 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2593B765.pdf
Delivery Services
AB2593B765
Comments
    AB2593B765 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth240MHz
    Frequency2.593GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)