AB2595B1103
AB2595B1103
Part Number
AB2595B1103
Description
2595 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2595B1103.pdf
Delivery Services
AB2595B1103
Comments
    AB2595B1103 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth190MHz
    Frequency2.595GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.457" (37.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseHEX In-Line Module
    Size / Dimension7.402" L x 2.996" W (188.00mm x 76.10mm)