AB2600B591
AB2600B591
Part Number
AB2600B591
Description
2600 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2600B591.pdf
Delivery Services
AB2600B591
Comments
    AB2600B591 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth200MHz
    Frequency2.6GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.35dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.205" L x 2.205" W (56.00mm x 56.00mm)