AB2619B1221
AB2619B1221
Part Number
AB2619B1221
Description
2619 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AB2619B1221.pdf
Delivery Services
AB2619B1221
Comments
    AB2619B1221 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.6dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency2.619GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.180" (29.97mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.690" L x 3.190" W (119.13mm x 81.03mm)