AB3150B896
AB3150B896
Part Number
AB3150B896
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
3150 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB3150B896.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB3150B896
Comments
    AB3150B896 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth103.75MHz
    Frequency3.15GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.620" (15.75mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.920" L x 0.980" W (99.57mm x 24.89mm)