AB3460B648
AB3460B648
Part Number
AB3460B648
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
3460 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB3460B648.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB3460B648
Comments
    AB3460B648 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth50MHz
    Frequency3.46GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.220" (31.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.969" L x 2.756" W (50.00mm x 70.00mm)