AB3500B1074
AB3500B1074
Part Number
AB3500B1074
Description
3500 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB3500B1074.pdf
Delivery Services
AB3500B1074
Comments
    AB3500B1074 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth1GHz
    Frequency3.5GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.236" L x 0.906" W (133.00mm x 23.00mm)