AB3530B842
AB3530B842
Part Number
AB3530B842
Description
3530 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB3530B842.pdf
Delivery Services
AB3530B842
Comments
    AB3530B842 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency3.53GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.071" L x 1.181" W (78.00mm x 30.00mm)