AB3700B1344
AB3700B1344
Part Number
AB3700B1344
Description
3700 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB3700B1344.pdf
Delivery Services
AB3700B1344
Comments
    AB3700B1344 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth200MHz
    Frequency3.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.984" (25.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.134" L x 3.150" W (105.00mm x 80.00mm)