AB4300B802
AB4300B802
Part Number
AB4300B802
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
4300 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB4300B802.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB4300B802
Comments
    AB4300B802 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth120MHz
    Frequency4.3GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.024" (26.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.535" L x 2.197" W (166.00mm x 55.80mm)