AB4700B526
AB4700B526
Part Number
AB4700B526
Description
4700 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB4700B526.pdf
Delivery Services
AB4700B526
Comments
    AB4700B526 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth120MHz
    Frequency4.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.720" (18.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.535" L x 2.197" W (166.00mm x 55.80mm)