AB4750B1255
AB4750B1255
Part Number
AB4750B1255
Description
4500-5000 MHZ CAVITY BAND PASS F
Data sheet
AB4750B1255.pdf
Delivery Services
AB4750B1255
Comments
    AB4750B1255 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency4.75GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.362" L x 0.787" W (60.00mm x 20.00mm)