AB4960B936
AB4960B936
Part Number
AB4960B936
Description
4960 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB4960B936.pdf
Delivery Services
AB4960B936
Comments
    AB4960B936 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency4.96GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.150" (29.21mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.750" L x 3.850" W (171.45mm x 97.79mm)