AB5075B1318
AB5075B1318
Part Number
AB5075B1318
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
5075 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5075B1318.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB5075B1318
Comments
    AB5075B1318 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth150MHz
    Frequency5.075GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.866" (22.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.047" L x 1.280" W (52.00mm x 32.50mm)