AB5350B1158
AB5350B1158
Part Number
AB5350B1158
Description
5350 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5350B1158.pdf
Delivery Services
AB5350B1158
Comments
    AB5350B1158 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth500MHz
    Frequency5.35GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.020" (25.91mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.940" L x 2.050" W (100.08mm x 52.07mm)