AB5470B1060
AB5470B1060
Part Number
AB5470B1060
Description
5470 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5470B1060.pdf
Delivery Services
AB5470B1060
Comments
    AB5470B1060 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.47GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.354" (34.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)