AB5490B550
AB5490B550
Part Number
AB5490B550
Description
5490 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5490B550.pdf
Delivery Services
AB5490B550
Comments
    AB5490B550 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency5.49GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.394" L x 3.858" W (137.00mm x 98.00mm)