AB5540B905
AB5540B905
Part Number
AB5540B905
Description
5540 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5540B905.pdf
Delivery Services
AB5540B905
Comments
    AB5540B905 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1dB
    Bandwidth97MHz
    Frequency5.54GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.945" (24.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.394" L x 3.031" W (137.00mm x 77.00mm)