AB5550B553
AB5550B553
Part Number
AB5550B553
Description
5550 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5550B553.pdf
Delivery Services
AB5550B553
Comments
    AB5550B553 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1dB
    Bandwidth97MHz
    Frequency5.55GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.906" L x 3.835" W (175.40mm x 97.40mm)