AB5555B1052
AB5555B1052
Part Number
AB5555B1052
Description
5555 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5555B1052.pdf
Delivery Services
AB5555B1052
Comments
    AB5555B1052 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.555GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.354" (34.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.283" L x 3.283" W (83.40mm x 83.40mm)