AB5590B544
AB5590B544
Part Number
AB5590B544
Description
5590 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5590B544.pdf
Delivery Services
AB5590B544
Comments
    AB5590B544 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency5.59GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.394" L x 3.858" W (137.00mm x 98.00mm)