AB5597B986
AB5597B986
Part Number
AB5597B986
Description
5470-5725 MHZ CAVITY BAND PASS F
Data sheet
AB5597B986.pdf
Delivery Services
AB5597B986
Comments
    AB5597B986 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth255MHz
    Frequency5.597GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.398" (35.51mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.000" L x 2.450" W (101.60mm x 62.23mm)