AB5650B558
AB5650B558
Part Number
AB5650B558
Description
5650 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5650B558.pdf
Delivery Services
AB5650B558
Comments
    AB5650B558 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency5.63GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.906" L x 3.835" W (175.40mm x 97.40mm)