AB5710B587
AB5710B587
Part Number
AB5710B587
Description
5710 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5710B587.pdf
Delivery Services
AB5710B587
Comments
    AB5710B587 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency5.71GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.394" L x 3.858" W (137.00mm x 98.00mm)