AB5765B744
AB5765B744
Part Number
AB5765B744
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
5765 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5765B744.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB5765B744
Comments
    AB5765B744 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.765GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension6.906" L x 3.835" W (175.40mm x 97.40mm)