AB5775B1309
AB5775B1309
Part Number
AB5775B1309
Description
5775 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5775B1309.pdf
Delivery Services
AB5775B1309
Comments
    AB5775B1309 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth80MHz
    Frequency5.775GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.142" (29.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.874" L x 2.051" W (123.80mm x 52.10mm)