AB5785B730
AB5785B730
Part Number
AB5785B730
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
5785 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5785B730.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB5785B730
Comments
    AB5785B730 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth100MHz
    Frequency5.785GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.024" (26.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.992" L x 2.047" W (76.00mm x 52.00mm)