AB5785B741
AB5785B741
Part Number
AB5785B741
Description
5785 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5785B741.pdf
Delivery Services
AB5785B741
Comments
    AB5785B741 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth100MHz
    Frequency5.785GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.272" (32.30mm)
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.780" L x 2.835" W (96.00mm x 72.00mm)