AB5795B583
AB5795B583
Part Number
AB5795B583
Description
5795 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5795B583.pdf
Delivery Services
AB5795B583
Comments
    AB5795B583 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.795GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.500" (38.10mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.500" L x 3.500" W (88.90mm x 88.90mm)