AB5800B735
AB5800B735
Part Number
AB5800B735
Description
5800 MHZ WIFI CAVITY FILTER
Data sheet
AB5800B735.pdf
Delivery Services
AB5800B735
Comments
    AB5800B735 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth40MHz
    Frequency5.8GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.500" (38.10mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.500" L x 3.500" W (88.90mm x 88.90mm)