AB5805B746
AB5805B746
Part Number
AB5805B746
Description
5805 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5805B746.pdf
Delivery Services
AB5805B746
Comments
    AB5805B746 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.805GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.689" L x 2.476" W (144.50mm x 62.90mm)