AB5825B773
AB5825B773
Part Number
AB5825B773
Description
5825 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5825B773.pdf
Delivery Services
AB5825B773
Comments
    AB5825B773 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency5.825GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.394" L x 3.858" W (137.00mm x 98.00mm)