AB5835B586
AB5835B586
Part Number
AB5835B586
Description
5835 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5835B586.pdf
Delivery Services
AB5835B586
Comments
    AB5835B586 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth20MHz
    Frequency5.835GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.500" (38.10mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.500" L x 3.500" W (88.90mm x 88.90mm)