AB5875B775
AB5875B775
Part Number
AB5875B775
Description
5875 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5875B775.pdf
Delivery Services
AB5875B775
Comments
    AB5875B775 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth10MHz
    Frequency5.875GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.276" (32.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.75dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.394" L x 3.858" W (137.00mm x 98.00mm)