AB5900B1312
AB5900B1312
Part Number
AB5900B1312
Description
5900 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5900B1312.pdf
Delivery Services
AB5900B1312
Comments
    AB5900B1312 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency5.9GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.142" (29.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.874" L x 2.051" W (123.80mm x 52.10mm)