AB5935B1015
AB5935B1015
Part Number
AB5935B1015
Description
5935 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB5935B1015.pdf
Delivery Services
AB5935B1015
Comments
    AB5935B1015 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth23MHz
    Frequency5.935GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.758" (19.25mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.110" L x 2.165" W (79.00mm x 55.00mm)