AB6125B588
AB6125B588
Part Number
AB6125B588
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
6125 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB6125B588.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB6125B588
Comments
    AB6125B588 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth220MHz
    Frequency6.125GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.906" (23.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.362" L x 1.772" W (60.00mm x 45.00mm)