AB742B1260
AB742B1260
Part Number
AB742B1260
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
742 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB742B1260.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB742B1260
Comments
    AB742B1260 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth27MHz
    Frequency742MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.437" L x 3.071" W (138.10mm x 78.00mm)