AB750B1081
AB750B1081
Part Number
AB750B1081
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
750 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB750B1081.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB750B1081
Comments
    AB750B1081 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency750MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.724" L x 2.362" W (120.00mm x 60.00mm)