AB821B1188
AB821B1188
Part Number
AB821B1188
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
821 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB821B1188.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB821B1188
Comments
    AB821B1188 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple4dB
    Bandwidth5MHz
    Frequency821MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)3.228" (82.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss5.5dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension11.378" L x 5.169" W (289.00mm x 131.30mm)