AB824B971
AB824B971
Part Number
AB824B971
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
824 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB824B971.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB824B971
Comments
    AB824B971 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth5MHz
    Frequency824MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.094" (53.20mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.512" L x 3.150" W (140.00mm x 80.00mm)