AB872B1016
AB872B1016
Part Number
AB872B1016
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
872 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB872B1016.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB872B1016
Comments
    AB872B1016 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth5MHz
    Frequency872.5MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.890" (48.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension3.110" L x 2.126" W (79.00mm x 54.00mm)